1345

بنیاد خیریۀ کامرانی در سال 1345 توسط مرحوم  مهندس سیف‌الدین کامرانی و همسر ایشان بانو پروین دخت میهن در قالب یک مؤسسۀ خیریه و عام‌المنفعۀ غیرانتفاعی تأسیس گردید.

1359

بنیاد خیریه کامرانی بر آن بوده است که برای بیماران و اقشار نیازمند جامعه، شرایط درمانی و زیستی مطلوبی فراهم آورد و در همین راستا مجتمع معلولین و سالمندان قدس را در سال ۱۳۵۹ راه اندازی نمود.این مجموعه، کار خود را با دو بخش مردان و زنان سالمند و فاقد سرپرست آغاز کرد، در ابتدا مدیریت آن با بخش دولتی بود اما از سال ۱۳۸۳  به طور کامل به بنیاد خیریۀ کامرانی واگذار شد.در آن سال مجتمع قدس در حدود ۵۷۰ نفر مددجو داشت

1383

از سال 1383 مدیریت مجتمع سالمندان و معلولین قدس به بنیاد خیریه کامرانی برگشت و در آن سال مجتمع قدس در حدود ۵۷۰ نفر مددجو داشت. به تدریج علاوه بر امکانات و تجهیزات پزشکی، مجتمع قدس امکاناتی برای رفع نیازهای روانی مددجویان نیز در نظر گرفت.

1388-1384

طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ تعداد زیادی از مددجویان مجهول‌الهویه و کارتن‌خواب از طریق سازمان بهزیستی در مجتمع پذیرفته شدند؛ به این ترتیب که در سال ۱۳۸۸، مجتمع قدس ۷۵۰ مددجو داشت و امروز این مجتمع برای کارآیی بهتر خدمات خود را منحصر به قشر آسیب‌پذیر جامعه، یعنی زنان سالمند و معلول کرده است.

هم اکنون

هم اکنون مجتمع سالمندان و معلولین قدس با ظرفیت بیش از ۵۰۰ مددجو، که در زمینی به مساحت ۶ هکتار و زیربنای ۳۵۰۰۰ مترمربع به صورت ویلاهای مجزا در فضایی سرسبز و دلنشین طراحی شده است، با حمایت و مدیریت خانواده کامرانی و همچنین همراهی و پشتیبانی خیرین و نیکوکاران، در مسیر تکامل و توسعه خدمات تخصصی گام برمی دارد.

فهرست